• BIST 2.393,46
 • Altın 964.455
 • Dolar 16.0565
 • Euro 17.2594
 • Ankara 18 °C
 • Konya 20 °C
 • Eskişehir 21 °C
 • Sivas 11 °C
 • Çankırı 21 °C
 • Çorum 18 °C
 • Elazığ 16 °C
 • Kayseri 19 °C

Ak Parti'nin Gaziantep Mitingi

Ak Partinin Gaziantep Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hakim, savcıları dinleyecek kadar alçaklar. Kendilerinden olmayan polisi, askeri, bürokratı dinleyecek kadar hainler. Onun için ben, polis kardeşlerime sesleniyorum, Silahlı Kuvvetlerdeki kardeşlerime sesleniyorum, kesinlikle bunlara bulaşmayanları tenzih ederek sesleniyorum. 'Aman dikkat' diyorum" dedi.

Erdoğan, Demokrasi Meydanı'ndaki mitingde halka hitap etti. Yaptıkları icraatlara karşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "yolsuzluk, yolsuzluk, yolsuzluk" dediğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Eline, diline dursun be. Diyor ki 'Hırsızdan Başbakan olmaz.' Doğru, 4 yıldır genel başkansın, 3 tane seçime girdin. Bu millet seni ne yaptı? Gömdü, gömdü. Niye? Bu millet seni SSK'dan iyi tanıyor. SSK'nın genel müdürüyken yaptıklarından iyi tanıyor. Hastane kapılarında benim vatandaşlarımı nasıl süründürdüğünü çok iyi biliyor. Hastanelerin eczanelerinden ilacımızı alamıyorduk. Niye? Orada senin gibi bir genel müdür vardı da onun için. Şimdi benim vatandaşım istediği hastaneye gidiyor mu? İstediği eczaneden ilaçlarını alıyor mu? Mesele o. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." 

Görev geldiklerinde her yüz liranın 73 lirasının borç olduğuna işaret eden Erdoğan, şimdi yüz liranın 35 lirasının borca gittiğini aktardı. İş başına geldiklerinde devletin yüzde 63 faiz ile borçlandığını ama şimdi bunun tek haneli rakama düştüğünü bildiren Erdoğan, yüzde 30 olan enflasyonun yüzde 8'e indiğini ifade etti.

-"Diyet ödüyorlar, bedel ödüyorlar"

Erdoğan, birilerinin maşası haline gelen bir Pensilvanya olayının ortaya çıktığını dile getirerek, CHP, MHP ve BDP'nin Pensilvanya'nın maşası olduğunu söyledi. Kimin kiminle ittifak yaptığına dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Erdoğan, CHP ve MHP'nin şu anda Pensilvanya ile ittifak yaptığını, Pensilvanya'nın CHP ve MHP'ye kaset, montaj servis ettiğini, partileri adeta maşa olarak kullandığını dile getirdi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yaşadığımız hadiseler, sadece AK Parti'yi, sadece hükümeti, sadece beni, arkadaşlarımı ilgilendiren meseleler değil. Yaşadığımız hadiseler, Türkiye'yi, devletimizi, ulusal güvenliğimizi hedef alıyor. Kardeşlerim, bir başbakanın telefonları dinlenemez, hele hele kriptolu denilen, güvenli hat denilen telefonları hiç dinleyemez. Mahkeme, başbakanın telefonlarının dinlenmesi ile ilgili karar alamaz ama bunlar bunu yaptılar. montaj da yaptılar, dinleme de yaptılar. Cumhurbaşkanı ile Genelkurmay Başkanı ile bakanlarım ile yaptığım görüşmeleri dinleyecek kadar bunlar alçak, bunlar adi, bunlar karakter itibari ile bu kadar bozuk. Bu bir casusluktur, bu bir ajanlıktır, bu milli güvenliğe meydan okumaktır. Bu içeriden yapılıyorsa kesinlikle, apaçık vatana ihanettir. Bunlar sadece bizi dinlemiyor, kendi yanlarındaki yol arkadaşlarının telefonlarını dinleyecek kadar haysiyetsizler. Hakim, savcıları dinleyecek kadar alçaklar. kendilerinden olmayan polisi, askeri, bürokratı dinleyecek kadar hainler. Onun için ben, polis kardeşlerime sesleniyorum, Silahlı Kuvvetlerdeki kardeşlerime sesleniyorum, kesinlikle bunlara bulaşmayanları tenzih ederek sesleniyorum. 'Aman dikkat' diyorum. Hatta şu anda ittifak yaptıkları malum partiler, onları da dinliyorlar, dinlediler, bunlar ikiyüzlüdür, güvenilmezdir ama görüyorsunuz CHP, bu illegal dinlemelere sesini çıkarmıyor, MHP sesini çıkarmıyor, diyet ödüyorlar, bedel ödüyorlar. Şantaja ve tehdide boyun eğiyorlar. CHP'nin genel müdürü, zaten kasetle geldi, şu anda da kaset siyaseti yapıyor. Şu hale bakın."

 -"Sizin dualarınız bize yeter"

Erdoğan, Hazreti Muhammed'in bir dizide Miraç'tan inip kamyonete bindirildiğini anlatarak, "Bu çok tehlikeli bir şey, itikadi bir şey. Bunlar tamamen istikameti kaybetmiş vaziyetteler" dedi. 

"Pensilvanya'daki zat"ın bir röportajında, "Ben, bir kere oy kullandım. Parti kursa Hazreti Cebrail, kurduğu partiye bile oy vermem" dediğini aktaran Erdoğan, "Bizde meleklere iman var. Sen, bunu nasıl söylersin? Hazreti Cebrail'in işi gücü yok da parti mi kuracak? bu nasıl benzetme?" diye konuştu. 

Fetullah Gülen'in 1999'da Pensilvanya'ya kaçıp gittiğini belirten Erdoğan, "Tamam, sen dürüst adamsın, suçun muçun yok, niye kaçıp gittin? Tamam, siyaseti şu anda görüyoruz ki çok seviyorsun. Bu kadar sevdiğine göre dön, vatanına gel, vatanseversen, bu ülkeyi seviyorsan dön gel. Partini de kur, partinin de başına geç, o zaman senin boyunun posunun ölçüsünü bu millet verir. Gel bakalım, niye gelmiyorsun" ifadesini kullandı. 

Gazianteplilere, "Bunların dershanelerinde, okullarında çocuklarınız varsa çekin alın" diye seslenen Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının devlet okullarında hafta sonlarında ücretsiz takviye kursları vermeye hazır olduğunu vurguladı.

Bunların evlerinden çocukların atıldığını anlatan Erdoğan, çünkü geceleri beddua seansları yapıldığını söyledi. Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sizin dualarınız bize yeter. Sizin teheccüdlerdeki dualarınız bize yeter. Suriye'deki mazlumların duaları bize yeter. Filistin'deki mağdurların duaları bize yeter. Mısır'daki kardeşlerimizin duaları bize yeter. Dünyanın her yerinden gelen dualar bize yeter. Bumerang gibi onların bedduaları kendilerini vurur, hiç bundan rahatsız olmayın ve sabırla... Biz, bunlara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Bu tehditlere, bu şantajlara pabuç bırakmadık, bırakmayacağız. Bunlar vatandaşı makbuzsuz olarak, çeşitli yardım adı altında dolandırdılar. Vatandaşların zekatlarını aldılar, zekat nereye harcandı belli değil. Koyunlarını aldılar, koyunlar kesilmedi. Şimdi bunların peşindeyiz. Bunları takip edeceğiz. Nerede ne var, bunları meydana çıkaracağız. Niye? Ulusal güvenliği tehdit eden bu mekanizmalar gücünü nereden alıyorsun, bunların güç kaynaklarını Allah'ın izniyle bitireceğiz. Hiç endişeniz olmasın çünkü biz, kasetlerin, montajların Türkiye'yi esir almasına izin vermeyeceğiz."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
");
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Organik Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim