• BIST 1.393
 • Altın 458,144
 • Dolar 8,1660
 • Euro 9,7073
 • Ankara 0 °C
 • Konya -2 °C
 • Eskişehir 0 °C
 • Sivas -2 °C
 • Çankırı 0 °C
 • Çorum -1 °C
 • Elazığ 3 °C
 • Kayseri -1 °C

Mhp Genel Başkanı Bahçeli:

Mhp Genel Başkanı Bahçeli:
"Yolsuzluk ve rüşvet üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin inatlaşmasına gerek yoktur. Bazı iftiralara saplanmasına gerek yoktur. Ne bu ülkede Haşhaşi vardır ne bu ülkede bu kadar hain vardır ne de bu ülkede bu kadar alçak vardır"

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yolsuzluk ve rüşvet üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin inatlaşmasına gerek yoktur. Bazı iftiralara saplanmasına gerek yoktur. Ne bu ülkede Haşhaşi vardır ne bu ülkede bu kadar hain vardır ne de bu ülkede bu kadar alçak vardır" dedi.

Partisinin Gölbaşı Seçim İletişim Merkezi önünde düzenlenen mitingde, halkın MHP’ye çok büyük ilgi gösterdiğini belirten Bahçeli, yerel seçimlerin çok farklı sonuçları ortaya çıkartacağını söyledi.

Bahçeli "Bu seçimlerde MHP'yi yok farz edenler, değerlendirmeler içerisinde göstermek istemeyenler, gelsinler Gölbaşı'nda şu mütevazı bir toplantı içerisinde heyecanı, kalabalığı ve MHP olarak 'Ben varım kararlılığını' hep beraber görsünler” diye konuştu.

30 Mart tarihini, Ankara'da büyük bir değişikliğin ve yeni bir hayatın başlangıcı olarak gördüğünü kaydeden Bahçeli, seçimlerin, sadece belediye başkanlarını belirlemeyeceğini, ülkenin geleceğinin belirlenmesinde ve Türkiye'nin yeniden siyaseten şekillenmesinde önemli bir ilk adım olacağını vurguladı.

Seçimlerin ardından, cumhurbaşkanlığı seçimi ile genel seçimlerin geleceğini anımsatan Bahçeli, "Milli irade olarak bu 3 siyasi olayı çok ciddi olarak ele alır, üzerinde durur, değerlendirmemizi ona göre yaparsak Türkiye'nin, 11 yıldan bu yana kaosa, krize, bunalıma, kamplaşmaya, kutuplaşmaya sürüklemiş olan bir iktidardan kurtuluş zamanı geliyor demektir" değerlendirmesinde bulundu.

Ülkede yaşayan herkesi aziz milletin evlatları olarak gördüklerini dile getiren Bahçeli, "Ama öyle zamanlar oluyor ki önce ülkem, sonra milletim, sonra partim demek gerekiyor. İşte artık AKP'liler, 'partim' demeyi öne çıkartacakları yerde, 'ülkem nereye gidiyor, milletimin zorlukları, dertleri nelerdir, bir bunu anlayalım' diyecekleri bir zamanda yaşıyorlar" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin iki önemli toplumsal hastalığının, işsizlik ile yolsuzluk ve rüşvet konusu olduğunu belirten Bahçeli, 17 Aralık 2013 tarihinin, yolsuzluk ve rüşvet konusunda bir milat ve Türkiye için bir yüz karası olduğunu, bundan kurtulmanın en kısa zamanda sağlanması gerektiğini söyledi.

Devlet Bahçeli, şu görüşleri ileri sürdü:

"Eğer yolsuzluk ve rüşvet yaygınlaşır ise bütün vücudu saran bir kanser gibi sonuç verir ise o zaman toplum çürür, devlet çöker. Bunu bilmek lazımdır, bunu anlamak lazımdır. Bunun da en başında bu yolsuzluk ve rüşvetin, şu an 94 günden beri tartışması bu siyasi iktidar üzerinde oluyorsa o zaman Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş kardeşlerim, bunu iyi izlemeli, iyi değerlendirmeli ve hayırlı bir sonuca ulaştırmak için gayret göstermelidir.

Yolsuzluk ve rüşvet üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin inatlaşmasına gerek yoktur. Bazı iftiralara saplanmasına gerek yoktur. Ne bu ülkede Haşhaşi vardır ne bu ülkede bu kadar hain vardır ne de bu ülkede bu kadar alçak vardır. Kendisi bunları sıralayıp duracağı yerde 'Bana komplo yapıyorlar, bana montaj yapıyorlar' demesine de gerek yoktur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sana kim komplo yapsın. Sen tek adamsın. Sen diktatörsün. Sana kimse komplo yapmaya cesaret edemez."

Bahçeli, "Sana niye montaj yapılsın? Sende bir tek montaj var. O da TOKİ'lerin imkanlarıyla taşıma unsurlarla yapmış olduğun ve televizyonlarda da sık sık görülen mitinglerdir. İşte gerçek montaj orada var. Başka yerde niye arıyorsun?" dedi.

Çok iyi yetişen, yaratıcı bir gençliğin olduğunu ifade eden Bahçeli, son dönemdeki gelişmelerden sonra bu gençliğin, Adalet ve Kalkınma Partisi için "Aldanma, Aldatma ve Kandırma Partisi, Ayakkabı Kutusu Partisi ve Aileyi Kalkındırma Partisi" gibi ifadeleri kullandığını aktardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, günde 3 defa bal kaymak yediğini söylediğini anlatan Bahçeli, "Yani şimdi 1 milyar doları evde görünce, Sayın Başbakan burada yalan söylemiyor, diyor ki: 'Evet ben bu milletin balını kaymağını yiyorum' diyor" ifadesini kullandı.

Sorunları milli iradenin çözmesi gerektiğini, bunun için de sandığa gidilmesinin şart olduğunu kaydeden Bahçeli, milli irade dışındaki çözümlerin hiçbir şekilde dikkate alınmaması gerektiğini vurguladı.

-"Hırsızlığın, çalmanın, talanın neresi montaj?"-

MHP'nin Etimesgut Seçim İletişim Merkezi'ni de ziyaret eden ve burada düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli, MHP'ye yönelişin artarak devam ettiğini savunarak Türk milletinin geleceğini belirleyen bu yükselişin, birçok çevreyi rahatsız ettiğini ileri sürdü.

AK Parti'nin iktidara gelmesi ile Recep Tayyip Erdoğan'ın, başbakan olduğu tarih arasındaki 116 günün ele alınması gerektiğini dile getiren Bahçeli, "Bu 116 günde ne oldu? Bundan hiç bahsettiğini duydunuz mu? Şimdi kalkmış, iç ve dış odaklar bana komplo yapıyor diyor. İç ve dış odaklar, eğer anlatırsan, 116 gündekilerle ne kadar benzer olduğunu göreceksin. Dün sana destek verenler, acaba bugün niye komplo kursunlar? Bu soru anlaşılmıyor" diye konuştu.

Bunun millete anlatılmasıyla 17 Aralık'tan sonra geçen 94 günün hikayesinin de daha iyi anlaşılacağını kaydeden Bahçeli, burada karanlık noktalar bulunduğunu iddia etti.

Adalet ve Kalkınma Partisinin kısaltmasının "AKP" olmasına karşın Başbakan Erdoğan'ın, partisine "AK Parti" denilmesini istediğini ifade eden Bahçeli, "Niye bu isme girdin acaba? Ne karanlıkların üstünü akla kapatmaya çalıştın?" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan'ın, "CHP'ye cehape, MHP'ye de mehape" dediği belirten Bahçeli, "P'leri Türkçe söylüyor, doğrudur. Ama ce ha ile me ha'yı Recepçe konuşuyor. Küçük görüyor. Yüzde 51 var diyor, yüzde 49'u yok farz ediyor. Bu, kendisine millet tarafından verilen desteği şahsına yönelterek bencillik içerisine girip, kibir, gururla ülke yönetmeye kalkmasıdır ki işte bu başlangıç, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sonu olmaktadır. Artık Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi ömrü, 17 Aralık 2013'ten itibaren tükenmiştir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, o dizi filmlerinde hatırlarsınız, 'Bittin sen' diyor ya, şimdi toplum diyor ki (Bittin Recep)" diye konuştu.

Şu anda Türkiye'nin genel görünümünün, açlık, ahlaksızlık, adaletsizlik ve asayişsizlik olduğunu savunan Bahçeli, bu durumun, beraberinde çeşitli sorunları da getirdiğini anlattı.

Başbakan Erdoğan'ın, 17 Aralık tarihinden sonra "komplo ve montaj" değerlendirmelerinde bulunduğunu kaydeden Bahçeli, "Hırsızlığın, çalmanın, talanın neresi montaj? Yani kalkıp sen devleti yönetmek için Başbakan olduğunu söylüyorsun. Tek adam olduğunu söylüyorsun. 'Güç bende' diyorsun. Bu şartlar altında gece karanlıkta kim gelip de bu ülkeyi talan ediyor? Haberin niye yok? Ülkenin kaynaklarını kim çalıyor? Haberin niye yok?" ifadesini kullandı.

Bahçeli, "Sayın Başbakan Mısır'dan geldiğinde, Rabia işareti yapıyordu. Şimdi hiç görüyor musunuz? Çünkü Rabia işaretinin yerine, kendisi 4 bakanı işaret edermiş de farkında değilmiş. 'Ayakkabı kutusu ne işi yarar?' dediğimizde sadece ayakkabının eve kadar getirilmesi aklımıza gelir. Ama 4,5 milyon doların da orada saklanacağı aklımıza gelir miydi? Bu nasıl iştir?" dedi.

Türkiye'nin artık çöküşe doğru gittiğini, ülkede kaos ve kriz yaşandığını ileri süren Bahçeli, "Mehter Marşı'yla geldin, İzmir Marşı'yla gideceksin. Bunu başaracağız inşallah" diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
");
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Organik Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim